2017

Chambers County:

  • Grand Champion exhibited by Dustin Poole
  • Reserve Grand Champion exhibited by Brooke Poole

Ft. Worth:

  • 2nd class 2 Reann Reagan

Houston:

  • 5th class 18 Morgan Hollingsworth
  • 11th class 12 Sage Cupps
  • 12th class 1 Ainsley Rosenew
  • 14th class 6 Ryan Simpton
  • 14th class 7 Mattie Townsend

East Montgomery Show:

  • Grand Champion
  • Reserve Grand Champion n

Val Verde County :

  • Grand Champion Exhibited by Morgan Hollingsworth

Brown County:

  • Grand Champion Light Weight Division Exhibited by Sage Cupps

South Texas State Fair:

  • Reserve Grand Champion Exhibited by Dustin Poole
  • 3rd Overall Exhibited by Brooke Poole

Grimes County:

  • Reserve Grand Champion exhibited by Zoe Compian

San Antonio:

  • 7th class 2 Reann Reagan
  • 7th class 8 Morgan Hollingsworth
  • 9th class 1 Sage Cupps
  • 9th class 12 Dawson Lott

Austin:

  • 2nd class 7 Sage Cupps
  • 4th class 13 Monteigo Gutierrez

Trinity Valley Exposition:

  • Grand Champion & 3rd Overall Exhibited by Brooke Poole

Dewitt County:

  • Grand Champion Exhibited by Ailyn Chong

Kleberg-Kennedy County :

  • Reserve Grand Champion Exhibited by Madison West

Starr County:

  • Grand Champion Exhibited By Analiya Fleming

2016

Bastrop County:

  • Grand Champion

Nueces County:

  • Reserve Grand Champion

Brown County:

  • Reserve Grand Champion Light Heavy Weight Division
  • Grand Champion Heavy Weight Division

Dimmit County:

  • Grand Champion
  • Breed Champion

Starr County:

  • Grand Champion

Jim Hogg County:

  • Grand Champion
  • Reserve Grand Champion

Ft. Worth:

  • 1st place class 2
  • 3rd place class 3
  • 3rd place class 5

San Angelo:

  • 2nd place
  • 8th place

San Antonio:

  • 5th place
  • 9th place
  • 10th place

Houston:

  • 10th place
  • 10th place
  • 11th place
  • 14th place

 


2015

Star of Texas:

  • One 2nd place
  • Two 4th places

San Jacinto County Livestock Show:

  • Grand Champion

East Montgomery County Livestock Show:

  • Reserve Grand Champion

Houston Livestock Show:

  • 8th place

Dimmit County Livestock Show:

  • Grand Champion

Maverick County Livestock Show:

  • Grand & Reserve Light Weight Division
  • Grand & Reserve Middle Weight Division

Val Verde County Livestock Show:

  • Grand & Reserve Light Weight Division
  • Grand & Reserve Middle Weight Division

San Antonio Livestock Show:

  • 11th place

Navarro County Livestock Show

  • Reserve Grand Champion

Brazos County Livestock Show

  • Reserve Grand Champion Light Weight Division

 


2014

Val Verde County:

  • Grand Champion Overall
  • Reserve Champion Overal

Maverick County:

  • Grand Champion Overall
  • Grand Champion Light Weight Division
  • Reserve Champion Light Weight Division
  • Grand Champion Middle Weight Division

Kinney County:

  • Grand Champion Overall
  • Grand Champion Light Weight Division

Donley County:

  • Grand Champion Overall

Nueces County:

  • Reserve Champion Overall

Travis County:

  • Reserve Champion Overall

Star of Texas (Austin)

  • 1st
  • 8th

San Antonio:

  • 6th

Houston:

  • 2nd
  • 11th
  • 14th

Chambers Co. Zoe Compian

Ainsley Mattie Townsend

Morgan Hollingsworth Morgan Hollingsworth

Dustin Poole Sage Cupps

Morgan Hollingsworth Shelby James

Whitley James Whitley James

Whitley James Whitley James

  Charlotte & Clay

Charlotte Taylor Charlotte Taylor

Charlotte Taylor Clay Eastwood

Hayley Butler Merecedes Hardin

Rachel Kaplan Class Winner at Lone Star Elite Jackpot
Shelby James

Class Winner at Lone Star Elite Jackpot
Whitley James
Class Winner at Lone Star Elite Jackpot
Whitley James

 

Bill Taylor |  Comstock, Texas  |   830-719-0042
  |   bill@bigbend.net
P.O. Box 608, Comstock, TX 78837
 
Edje Technologies  |   Show Goat Page  |   Lone Star Elite Jackpot  |  Like Us On Facebook!